Автор Тема: Этап 1. Мой родны кут  (Прочитано 15554 раз)

0 Пользователей и 3 Гостей просматривают эту тему.

Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #10 : Октябрь 17, 2018, 06:34:42 pm »
Команда "МаРа" поздравляет с днем рождения Нину Петровну Макарову!! :-*

С днём рождения! Хотим пожелать, чтобы жизнь была полна приятными событиями, блестящими идеями и настоящими победами! Пусть Ваша душа светится от позитива и хорошего настроения! А в трудные мгновенья Вашей жизни рядом всегда будут находиться друзья и близкие Вам люди! Конечно же здоровья и долгих лет жизни. Радости и смеха, уважения друзей и любви родных! С праздником, с днем рождения!

Оффлайн МАКАРОВА НИНА ПЕТРОВНА

  • Модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 544
  • Карма: +13/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #9 : Октябрь 16, 2018, 12:18:35 am »
Дорогие друзья!
Встретилось в Интернете:
Чудо-Родина моя - моя малая родина
.

Это о том, как дети помогают своей малой родине.
Список дел столь велик, что, возможно, при прочтении у вас может появиться не одна идея, которую вы сможете
реализовать в нашем конкурсе сетевых проектов "Моя малая родина".



Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #8 : Октябрь 11, 2018, 11:00:48 am »
Добрага дня ўсім!

Каманда "МаРа" яшчэ раз звяртаецца з прапановай у межах конкурсу дзяліцца цікавымі звесткамі пра гісторыю нашай краіны (і, магчыма, не толькі! :) :) :))

Напрыклад, нам гарадзенцам, хочацца расказаць пра тое, што 99 гадоў таму ў Вільна быў адкрыты Універсітэт Стэфана Баторыя, які праіснаваў да 1939 года і выпусціў шмат знакамітых людзей, сярод якіх хочацца адзначыць лаўрэата Нобелеўскай прэміі па літаратуры Чэслава Мілаша.

А яшчэ 96 гадоў таму менавіта 11 кастрычніка Дэкрэтам Савета Народных Камісараў была ўведзена новая грашовая адзінка - чырвонец.

Ну, і безумоўна, не можам не сказаць, пра тое што сёння адзначаецца Міжнародны дзень дзяўчынак, які мае на мэце звярнуць увагу на сацыяльныя праблемы і няроўнасць, што адчуваюць дзяўчынкі ва ўсім свеце, звязаныя непасрэдна з адносінамі грамадства да жаночага полу.

Дзяўчаты, са святам!!! :) :) :)
Удзельнікам мужчынам: не хвалюйцеся - будзе і ў вас свята!
Хаця, калі святкуюць дзяўчаты, то і ў мужчын свята!  :D :D :D

Вывучаем гісторыю! Любім краіну! Ствараем сеткавыя праекты! ;)
« Последнее редактирование: Октябрь 11, 2018, 11:07:31 am от Лапковская Е Н »

Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #7 : Октябрь 11, 2018, 09:36:20 am »
Прывітанне, спадар Сазановіч Аляксандр Аляксандравіч!!!

Вялікі дзякуй Вам за пажаданні ў адрас нашай каманды.
Мы рады,што тры дні нашага аднабаковага "вяшчання" Вы зацікавіліся намі і адгукнуліся! ::)
Безумоўна, мы асобным паведамленнем раскажам Вам і ўсім удзельнікам конкурсу пра сябе!  :D
Поспехаў Вам і членам Вашай каманды!  ;)
Натхнення ўсім!
Любім малую радзіму - пішам пра яе праекты!  :) :-*
« Последнее редактирование: Октябрь 11, 2018, 11:10:12 am от Лапковская Е Н »

Оффлайн Сазанович Александр Александрович

  • Сотрудник
  • Новичок
  • **
  • Сообщений: 4
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #6 : Октябрь 10, 2018, 08:03:02 pm »
 Каманда «МаРа»
Мы рады вас вітаць, вялікіх поспехаў вам, пішыце нам, пагутарым, раскажыце нам  трохі пра вас) ;D ;D ;D

Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #5 : Октябрь 10, 2018, 09:47:55 am »
                           Прывітанне ўсім!!!  :) :) :)
    Каманда "МаРа" вітае ўдзельнікаў конкурсу!
    Цудоўны дзень! Цудоўнае надвор'е!
    10 кастрычніка краіна адзначае Сусветны дзень псіхічнага здароўя.
    Што датычыцца гісторыі, то 51 год назад уступіў у сілу Дагавор аб прынцыпах дзейнасці дзяржаў па даследаванні і выкарыстанні касмічнай прасторы.
    Ну, а яшчэ 515 гадоў таму манахамі Крамля ўпершыню была атрымана гарэлка, якая выкарыстоўвалася як антысэптык.
    І практычна пра сучаснае: 12 гадоў назад стла працаваць такая сацыяльная сетка як ВКонтакте.
    Усім здароўя! Не злоўжывайце гарэлкай і ВК! ;)
    Касмічных праектаў!

Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #4 : Октябрь 09, 2018, 07:41:11 am »
    Добрай раніцы, удзельнікі конкурсу!  ::) ::) ::)
     Каманда «МаРа» працягвае знаёміць вас з гістарычнымі падзеямі. Так, 422 гады таму на Брэсцкім царкоўным саборы была прынята Брэсцкая царкоўная ўнія – акт аб’яднання праваслаўнай і каталіцкай царквы на тэрыторыі Рэчы Паспалітай (памятаем, што Гродзенская вобласць тэрытарыяльна часткова туды ўваходзіла), якая перастала дзейнічасць у 1839 годзе.

     А яшчэ (гэта, канечне, мае апасродкаванае дачыненне да гісторыі наша краю!) менавіта ў гэты дзень 54 гады назад кампазіцыя "Бітлз" Yesterday узначаліла амерыканскі хіт-парад. Балада Yesterday дагэтуль утрымлівае першае месца па колькасці запісаных яе кавер-версій - іх налічваецца больш за 3000. Па гэтым паказчыку Yesterday нават ўключана ў Кнігу рэкордаў Гінеса.

     Усім настрою! Слухайце Yesterday! Стварайце праекты!   ;D ;D ;D

Оффлайн МАКАРОВА НИНА ПЕТРОВНА

  • Модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 544
  • Карма: +13/-0
    • Просмотр профиля
« Последнее редактирование: Октябрь 09, 2018, 07:06:12 am от МАКАРОВА НИНА ПЕТРОВНА »

Оффлайн Лапковская Е Н

  • Участник семинара
  • Новичок
  • *
  • Сообщений: 13
  • Карма: +0/-0
    • Просмотр профиля
Re: Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #2 : Октябрь 08, 2018, 09:18:20 pm »
Паважаныя калегі, добры вечар!
Каманда «МаРа» прапануе Вам у межах конкурсу дзяліцца звесткамі пра гісторыю нашай краіны. Напрыклад, сёння, 8 кастрычніка, 397 гадоў таму быў заключаны Хацінскі мірны дагавор паміж Рэччу Паспалітай і Асманскай імперыяй, які паклаў канец польска-турэцкай вайне (сучасныя межы Гродзенскай вобласці тэрытарыяльна часткова знаходзіліся ў той час ў складзе Рэчы Паспалітай), а яшчэ 77 гадоў назад пачала выдавацца газета «Савецкая Беларусь».
Ну, а па прагнозах Гідрамета менавіта сёння ў Рэспубліцы Беларусь заканчваецца бабіна лета. Але, нам здаецца, гэта яны пажартавалі!
Усім сонечнага надвор'я і цудоўнага настрою!

Оффлайн МАКАРОВА НИНА ПЕТРОВНА

  • Модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 544
  • Карма: +13/-0
    • Просмотр профиля
Этап 1. Мой родны кут
« Ответ #1 : Октябрь 02, 2018, 02:09:15 pm »
Здесь участники Конкурса обсуждают задания, направления исследований, обмениваются мнениями, делятся идеями, представляют результаты выполнения заданий, формулируют организационные и другие вопросы, связанные с выполнением заданий этапа 1.

Цель и задачи исследования:

1. Изучить историю вашей малой родины.
2. Провести опрос членов команды и в социуме об объекте вашего исследования.
3. Отразить результаты исследований в конечных продуктах, подготовленных с помощью сервисов Web 2.0.
4. Отразить ход и результаты исследований на странице команды и в таблице продвижения.

Основной анцент в исследовании нужно сделать на поиск ответа на вопрос: что и почему мы хотим изменить в своей малой родине.

Задания этапа 1 направлены на выбор направления исследования с целью создания конечных продуктов в помощь малой родине на этапе 2.



Успешной работы!
« Последнее редактирование: Октябрь 08, 2018, 06:25:59 pm от МАКАРОВА НИНА ПЕТРОВНА »

 

Гродненский Государственный университет имени Янки Купалы Интранет Музей ГрГУ им. Янки Купалы Почта ГрГУ им. Янки Купалы Региональный центр тестирования и довузовской подготовки ГрГУ им. Янки Купалы Абитуриент ГрГУ им. Янки Купалы Научная библиотека ГрГУ им. Янки Купалы Образовательный портал ГрГУ им. Янки Купалы